Co jest powodem częstych infekcji organizmu?

Ciagle nawraca mi lekka infekcja, udaje się zwalczyć groprinosinem, pojawiają się nagle i po 3 dniach nie ma śladu Temp. max to 37,4. Łapie mnie to juz 3 raz w okresie sty-lut Pracuje w miejscu w którym jest zimno, od dziecka czesto choruje i biore antybiotyki, kiepsko się odzywam, żyje w dużym stresie i biegu, pale. myslalam ze to moze byc powód ale ostatnio naczytalam sie o hiv. Nie miałam ryzykownych kontaktów seksualnych, ani z krwia jednak te ciagle infekcje mnie martwa. Czy jest ryzyko hiv

Lek. Paweł Szadkowski

Infekcje, które pani opisała są typowe dla sezonu jesienno-zimowe go i wynikają raczej z sytuacji epidemiologicznej oraz pani stanu o odporności, na które duży wpływ ma styl życia oraz dieta. Nie można oczywiście wykluczyć zakażenia wirusem HIV, lecz tego typu infekcje nie są dla niego znamienne. Może pani oczywiście wykonać badanie w kierunku wirusa HIV, a jeśli chciałaby pani sprawdzić stan pani układu immunologicznego może pani wykonać morfologia krwi z rozmazem oraz całkowity poziom przeciwciał IgM IgG IgA IgE.