Co mogło być przyczyną obumarcia płodu?

Witam. Proszę o wytłumaczenie poniższych wyników i wskazanie teoretycznych przyczyn poniższej sytuacji (dotyczy obumarcia plodu w 29tc) Badanie łożyska: - pępowina i błony płodowe o zachowanej budowie,z cechami autolizy. W przylegającej do błon doczesnej i łożysku widoczne ogniska martwic i nacieki granulocytarne. Łożysko o budowie kosmków odpowiedniej do czasu trwania ciąży, z licznymi węzłami z komórek trofoblastu, z rozsianymi zwapnieniami i drobnymi ogniskami martwic. Na co powinnam zwrocic uwage tzn. jakie badania powinnam zrobic i jak duze jest ryzyko ponowienia sytuacji przy kolejnej ciazy? -

Niestety nie ma tutaj żadnego wyjaśnienia przyczyny obumarcia płodu. Ryzyko obumarcia kolejnej ciąży jest nieco podwyższone, ale nie wysokie. Nie wiem czy ta ciąża była czymś obciążona