Co może zrobić matka, gdy córka jest w toksycznym związku?

Co może zrobić matka, która widzi, że jej córka jest w bardzo toksycznym związku? Mąż jej jest wyjątkowym kłamczuchem, co wiem na pewno. Jest to związek tylko i wyłącznie z powodu pieniędzy. Odsunął córkę wraz z jej dzieckiem od całej rodziny i wsączył tyle nienawiści, że nikt z rodziny już nawet nie próbuje udawać, że jesteśmy rodziną. Tyle złego już wszystkim wykrzyczała. Ponadto obawiam się bardzo o jej dziecko, któremu nie wolno się widywać z nikim z rodziny. A problem polega na tym, że do niej nic nie dociera.

Witam Panią!

Z opisu wynika, że problem jest trudny i złożony. Nie mogę udzielić odpowiedzi na pytanie, co powinna Pani zrobić, gdyż nie mam pełnego wglądu w sytuację. Moim zdaniem, najlepiej byłoby, aby udała się Pani do psychologa i szczegółowo opisała całą sprawę. Dopiero wówczas psycholog będzie mógł pomóc Pani odnaleźć się w tej trudnej dla Pani sytuacji.

Przykro mi, że tylko tyle mogłam doradzić.

Pozdrawiam.