Co może zwiastować obrzęk i ból jednej łydki?

Witam. Chciałabym się zapytać co może zwiastować obrzęk i ból jednej łydki. Byłam na usg doppler 2 razy, za pierwszym razem okazało się ze mam zakrzepice, stosowałam heparynę w zastrzykach, po 3 tygodniach poszłam do innego lekarza który stwierdził, że nic nie ma żadnych zakrzepów, lecz jest umiarkowana niewydolność zastawki żyły odpiszczelowej. Co to znaczy ? Czy to możliwe ze skrzep w tym czasie sie rozpuścił ?Czy takie symptomy moga byc objawami innej choroby ? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

Miała Pani wdrożone leczenie, więc zakrzepu po 3 tygodniach już nie było (może tak być, nie musi, u części pacjentów zmiany zatorowo-zakrzepowe utrzymują się zdecydowanie dłużej). Po pierwsze, należy szukać przyczyny zakrzepicy żylnej u tak młodej osoby, po drugie - obrzęki i niewielki ból mogą wynikać z przewlekłej niewydolności żylnej.