Co oznacza świąd i dziwna wydzielina z pochwy?

We wrześniu dokładnie 29 miałam miesiączkę. A już w październiku 23 dostałam następną. Teraz wydziela mi się z pochwy taka żółta wydzielina. Jest gęsta i kleista. Oraz towarzyszy temu świąd. Nie mam pojęcia co to może być.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Wydzielina z pochwy żółtego koloru najprawdopodobniej jest związana ze stanem zapalnym dróg rodnych. Przemawia za tym również towarzyszący świąd. Konieczna jest wizyta u ginekologa celem włączenia odpowiedniego leczenia. Natomiast do czasu wizyty może Pani zastosować probiotyk dopochwowo oraz kosmetyki do higieny intymnej.

Pozdrawiam