Co oznacza wynik EEG 9-letniego dziecka?

Wiek pacjenta w dniu badania: 9 lat 7 miesięcy 26 dni. Badanie zostało wykonane na zalecenie psychiatry w celu ustalenia problemów wynikających z koncentracją, nauką, głośnym zachowaniem dziecka oraz podejrzeniem o ADHD. Opis badania: Czynność podstawowa mało zróżnicowana przestrzennie, słabo reaktywna na bodźce wzrokowe z czynnością fal alfa 8-9 c/s o amplitudzie 30-40 mV rejestrująćą się z potylicy i odprowadzeń tylnoskroniowych. W pozostałych odprowadzeniach fale alfa wymieszane są z licznymi falami theta 5-7 c/s i pojedyńczymi falami 4 c/s. W czasie Hv wzrasta liczba fal theta zwłaszcza z odprowadzeń skroniowych a po zakończeniu 3 min. próby zarejestrowano wyładowania wysokonapięciowych fal 3 c/s z pojedyńczymi falami ostrymi w lewej okolicy czołowej. Fs bez wpływu. Orzeczenie: Zapis nieprawidłowy dla wieku- ze zbyt licznymi falami theta; Hv wyzwala pojedyńcze wyładowania wysokonapięciowych fal wolnych i pojedyńczych ostrych z lewej okolicy czołowej. Byłabym wdzięczna za wyjaśnienie tego wyniku, nie jestem w stanie rozszyfrować tego zapisu a kolejna wizyta u psychiatry zaplanowana jest dopiero na początek października. Pozdrawiam, Justyna
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj wyniki badań dziecka z jego lekarzem prowadzącym, który będzie mógł właściwie ocenić jego stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl