Co oznacza wynik gastroskopii 34-latki?

W wyniku hist-pat po gastroskopii mam napisane, że naciek zapalny nieaktywny - czy to znaczy, że nie trzeba nic z nim robić? Jest też napisane że wykonano badanie pas alcjan- co to znaczy ? Gastrolog za 1,5 msc..

Alcjan/PAS to nazwa sposobu barwienia histochemicznego. Zgadza się, nie trzeba nic robić, warto jednak poznać przyczynę przebytego zapalenia (najczęściej jest to infekcja H. Pylori, bądź chorobą refluksową przełyku)