Co oznacza wynik gastroskopii 38-latka?

W wyniku gastroskopii napisano Opis diagnozy: Przebyte refluksowe zapalenie przełyku tybu B wg. klasyfikacji Los Angeles. Gastropatia grudkowe, wrzód dwunastnicy. Opis zabiegu: Przełyk: nad wpustem wygojone miejsce po nadżerkach poza tym bez zmian. Wpust bez zmian. Okolica podwpustkowa prawidłowa. Błona śluzowa dna i trzonu żołądka prawidłowa, w części przedodźwiernikowej z nadżerą uniesioną (biopsja). Odźwiernik kształtny. Opuszka dwunastnicy obrzęknięta, zniekształcona z gojącym się owrzodzeniem, część pozaopuszkowa prawidłowa, test ureazowy w kierunku Helicobacter Pylori dodatni. Wskazanie leczenie eradykcyjne Helicobacter pylori. Odbiór wyniku hist.-pat. za ok. 14 dni P.S. Nawet nie wiedziałem, że miałem refluksowe zapalenie przełyku. Chciałbym wiedzieć co to znaczy, jak na razie czuje się kiepsko, a czekanie 2 tyg. na wynik to dla mnie dość długo. Proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

W tym czasie konieczne jest wlaczenie odpowiedniego leczenia i konieczna wizyta u gastrologa po odebraniu wyników badań