Co oznacza opis gastroskopii 31-latki?

Witam. Dziś miałam gastroskopia. Oto opis: Przełyk bez zmian. Linia Z równa, na górnej granicy fałdów żołądkowych. Wpust od góry i w inwersji szczelny. Żołądek prawidłowo poddaje się rozdymaniu. Jeziorko bezbarwne, ubogie. Błona śluzowa części przedodźwiernikowej żołądka grutkowata. Odźwiernik, opuszka i część pozaopuszkowa przedstawiają się prawidłowo. Test ureazowy na obecność Helicobacter pylori dodatni. Rozpoznanie zapalenie błony śluzowej żołądka. Zakażenie Helicobacter pylori. Chciałabym wiedzieć co dokładnie mówi opis gastroskopi.

Lek. Paweł Szadkowski

Opis gastroskopii wskazuje na lekki stan zapalny błony śluzowej żołądka w części przedodźwiernikowej. Ma Pani obecną bakterię H. pylori, która najprawdopodobniej stanowi przyczynę drobnych zmian zapalnych. Z takim wynikiem należy udać się do lekarza, gdyż leczenie zależy od objawów, jakie u Pani występują. Stosuje się 2 tygodnie antybiotykoterapii oraz leki zmniejszające kwaśność soku żołądkowego.