Opis wyniku badania gastroskopii

Witam, Miałam robioną gastroskopie i nie wiem co oznacza w opisie badania gastroskopii: Nadwpustowo 3 nadżerki> 5mm. W inwersji wpust nie opina szczelnie gastroskopu, śluzówka dna i trzonu o prawidłowym wyglądzie, w części przedodźwiernikowej śluzówka lekko, plamiście przekrwiona. Dg. Zapalenie części nadwpustowej przełyku C-LA. Zapalenie śluzówki części przedodźwiernikowej żoładka o niewielkim nasileniu. Test ureazowy dodatni. Czy to coś poważnego? Mam się czym martwić??

Wynik świadczy o występowaniu niewielkiej przepukliny rozworu przełykowego oraz związanym z tym stanem zapaleniem nadżerkowym przełyku oraz niezależnym stanem zapalnym części przedodźwiernikowej żołądka. Występuje też zakażenie Helicobacter pylori. Zmiany są niewielkie i wystarczające powinno być leczenie zachowawcze (leki z eradykcją H.pylori plus dieta). Najlepiej, żeby leczeniem zajął się gastroenterolog.