Jak interpretować wynik badania jamy brzusznej u 29-latka?

W przełyku nad linią Z widoczna linijna nadżerka o gł. 6mm. Linia Z na górnej granicy fałdów żołądkowych. Wpust szeroko otwarty. Od strony przełyku i inwersji obraz przepukliny wślizgowej. Żołądek o żywej perystaltyce. Podczas badania śluzówka żołądka wplukla się do przełyku. Błona śluzowa żołądka i fałdy prawidłowe. Odźwiernik, opuszka i część zstępująca XII-cy prawidłowe. Test ureazowy dodatni . I co dalej? Poważne to jest? Jak to leczyć?

Leczenie jest typowe jak w przypadku zapalenia nadżerkowego przełyku na tle refluksu żołądkowo-przełykowego w przepuklinie rozworu przełykowego. Leczeniem najlepiej, żeby zajął się gastroenterolog. Jeśli leczenie zachowawcze nie będzie skuteczne należy rozważyć leczenie operacyjne po wcześniejszych badaniach dodatkowych typu RTG górnego odcinka przewodu pokarmowego w pozycji Trendelenburga, manometria, pehametria.