Co oznacza wynik gastroskopii kobiety w wieku 26 lat?

Dzień dobry. Odebrałam wynik gastroskopi i było napisane tak: Rozpoznanie patomorfologiczne „Błona śluzowa dwunastnicy i przewlekły naciek zapalny” I rozpoznanie patomorfologiczne „Zapalenie przewlekłe stopnia małego o małej aktywności z wybroczynami (metaplazja (-)) (Dysplazja (-)) Jak to rozumieć?

Lek. Paweł Szadkowski

Opis wskazuje na zapalenie błony śluzowej żołądka. Nic więcej niepokojącego się nie dzieje. Z wynikiem proszę się udać do lekarza, gdyż ewentualne leczenie zależy od Pani objawów i dolegliwości.