Co oznaczają moje wyniki po przebytym zapaleniu trzustki?

Mialem w sierpniu 2018 zapalenie trzustki. Szukam przyczyny. Miałem ostatnio robione badanie rezonansu. Co oznaczają te wyniki? Artefakty obniżają wartość diaGnostyczna badania. Drogi żółciowe nieposzerzone. Pżw do 4 km szerokość. Pęcherzyk żółciowy niepowiększona,cienkościenny. W rejonie szyjki pęcherzyka widoczne drobne ogniska ubytków sygnały, mogące odpowiadać niewielkim złogom. Przewód pęcherzykowy o krętym przebiegu co utrudnia ocenę tej okolicy. Wątroba bez zmian. Zmiany płynowo naciekowe w przebiegu zapalenia trzustki, w fazie organizacji, mniejsze niż w badaniu CT z 5.10.2018, w nacieku odcinkowi ściana żołądka. Przewód wirsunga nieposzerzony

Lek. Bartosz Domagała

Analizy powinien dokonywać lekarz prowadzący leczenie choroby. Ważna jest analiza poprzedniego wyniku badania obrazowego.