Co oznaczają wahania nastroju pomimo przyjmowania antydepresantów?

Witam, dwa miesiące temu psychiatra stwierdził u mnie epizod depresyjny, przyjmuję seronil, początkowo 20mg obecnie od 2tyg 40mg. Kilka dni temu mój nastrój momentalnie się poprawił. Czułam się fantastycznie. Znów miałam masę energii i chęci do działania. Ale dziś znów czuję ogromny spadek nastroju i brak sił na cokolwiek. Czy to znaczy, że leki przestają działać? Mój psychiatra jest na urlopie i nie mam jak się z nim skontaktować. Dodam, że uczęszczam również na psychoterapię poznawczo-behawioralną. Moja terapeutka była dość zdziwiona moim dobrym nastrojem.

Na początek warto rzeczywiście omówić to ze swoją terapeutką. Wspólnie dojdziecie do wniosków, co mogło być przyczyną wahania i będzie Pani mogła podjąć dalsze kroki (np dodatkowa konsultacja z lekarzem psychiatrą). Psychoterapeutka zgodnie ze swoją wiedzą i wykształceniem wesprze Panią w podjęciu najlepszej decyzji. Szczególnie, że taka nagła zmiana może mieć różne źródła- mogą to być pierwsze oznaki poprawy, działania leków, wpływ jakichś myśli czy wydarzeń itp. Przyjrzenie się temu w psychoterapii pozwoli lepiej zrozumieć ten proces i reagować na niego.