Nagłe przerwanie przyjmowania antydepresantów

Witam, mam 20 lat i od dluzszego czasu cierpie z powodu depresji. Zazywalam lekarstwa antydepresyjne ale na chwile przestalam ( ok. tydzień ).. Odnoszę wrażenie jakbym znowu spadała na dno. Proszę o odpowiedź co grozi człowiekowi po nagłym przerwaniu leczenia ? Czy cała terapię muszę zacząć od nowa ? Pozdrawiam

Witam, leki pozwalają opanować objawy, łagodzą je, jednak poprzez nie nie dociera Pani do przyczyn choroby. Aby skutecznie wyleczyć depresję niezbędna jest psychoterapia. Depresja to głęboki smutek, którego nie da się wyleczyć, jak grypy, wymaga on pracy nad sobą, swoim wewnętrznym żalem. Powodzenia

Witam Panią serdecznie. Leki przeciwdepresyjne odstawiamy tylko i wyłącznie stopniowo i po konsultacji z naszym prowadzącym lekarzem psychiatrą. Tym bardziej, że Pani leczy się od dłuższego czasu, więc można przypuszczać, że nie jest to tylko chwilowe zaburzenie nastroju. Jeżeli Pani odstawia leki sama, w sposób nagły, naraża się Pani na nawrót choroby. To co należy teraz zrobić to udać się do swojego lekarza psychiatry, opowiedzieć o tej sytuacji i kontynuować leczenie. Jeżeli Pani czuje, że objawy wracają trzeba to zrobić jak najszybciej. Pani jest bardzo młoda. Zastanawiam się jeszcze, czy próbowała Pani pójść na psychoterapię. Jest to metoda leczenia różnych zaburzeń psychicznych, również depresyjnych. Dzięki niej możemy sięgać do przyczyn zachorowania, a nie tylko łagodzić objawy, jak w przypadku leków. Szkoda też, że Pani w tak młodym wieku jest na lekach, być może psychoterapia byłaby rozwiązaniem tej sytuacji. Polecam Pani zwłaszcza psychoterapię psychodynamiczną, ponieważ dzięki tej metodzie jesteśmy w stanie przyczyn zaburzeń szukać bardzo głęboko, bo już w dzieciństwie. Pani przypominając sobie różne sytuacje, uświadamiając je sobie, przeżywając od nowa, ale nie sama tylko w obecności terapeuty zrozumie skąd wynika depresja i z dużym prawdopodobieństwem będzie w stanie się z nią pożegnać, poprawiając tym samym jakość swojego życia. Pozdrawiam. Małgorzata Danielewicz