Stan po leczeniu antydepresantem i stosowanie Clonazepam

Mieszkam z mężem i mamą chorą na na Alzheimera w dosyć zaawansowanym stadium. Ja jestem po leczeniu antydepresyjnym (pramolan). Było już dobrze, ale od kiedy mama mieszka z nami często wybuchają konflikty. Biorę coraz częściej ściej clonazepam. Wiem, że to do niczego dobrego nie doprowadzi. Jak sobie pomóc?

Warto zgłosić się do psychologa, psychoterapeuty. Pomoże poradzić sobie z trudna (emocjonalnie sytuacją), stawiać umiejętnie granice, dbać o siebie, rozwiązywać konflikty. Leki są pomocne, maja jednak wpływ tylko na objawy (lęk) nie rozwiązują jednak przyczyn zaburzenia (nie radzenia sobie emocjonalnego z trudną sytuacją). Dlatego wypracowanie adaptacyjnych metod radzenia sobie w tej sytuacji pozwoli jednocześnie poradzić sobie z objawami, jak i uniezależni Panią od leków.

Dzień dobry,

Proszę wrócić do poradni, w której dotychczas leczyła Pani depresję i zapytać o możliwość spotkań z psychologiem / psychoterapeutą.
Bądż - jeśli nie była to Poradnia Zdrowia Psychicznego - znaleźć taką w swoim mieście i udać się na konsultacje/leczenie?/.

Dzień dobry, zachęcam do kontaktu z lekarze psychiatrą który przepisał leki, opowiedzenie mu o swojej sytuacji. Lekarz zaleci dalsze kroki postępowania, być może przepisze inne leki, pomocne mogą się również okazać spotkania z psychologiem. Pozdrawiam.