Co oznaczają zaburzenia czucia po ugryzieniu?

Witam serdecznie, 4 dni temu przy zabawie, ugryzl mnie pies moj domowy w nos. Ogólnie rana sie goi bardzo dobrze, nie ma obrzeku. Jest czucie w nosie. Lecz zauważyłem ze samopoczucie jest zle. Bol z tylu karku, i uczucie napiecia w glowie. Boje sie ze moga byc.jakies powikłania.

Lek. Paweł Szadkowski

Zakładam, że pana pies był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie (zresztą okres inkubacji tej choroby jest dłuższy i objawy najprawdopodobniej jeszcze by nie wystąpiły). Tak czy inaczej stanowczo sugeruję udać się do lekarza, ponieważ objawy które pan opisują mogą wskazywać na podrażnienie opon mózgowo-rdzeniowych (np. w wyniku zakażenia, które mogło mieć miejsce przy ugryzieniu przez psa) i może wymagać leczenia. Warto również zmierzyć temperaturę ciała oraz ciśnienie tętnicze krwi.