Co robić z biegunką po posiłku?

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie mojej mamy . Ma 60 lat . Od miesiąca biegunki po obfitym posiłku . Z krwi wyszła bakteria helikobakter wynik 8U/ml. Wynik na krew utajoną w kale pozytywny . Co może być przyczyną takich badań i biegunki po posiłkach. Obawiam się najgorszego. Proszę o pomoc

Witam,

rozumiem nie pokój o Pani mamę ale najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta stacjonarna u gastrologa lub lekarza rodzinnego w celu przeprowadzenia dokładnego wywiadu oraz badania fizykalnego. Lekarza zleci badanie gastroskopię oraz badania dodatkowe obrazowe ale tylko jeśli uzna za zasadne po badaniu fizykalnym.

Pozdrawiam