Co robić z tym uciążliwym refluksem?

Witam, mam ogromny refluks..cokolwiek zjem zalewa mnie kwasem, piecze mnie górna cześć brzucha, przełyk, nadprodukcja flegmy w gardle, codziennie po każdym posiłku, do momentu zaśnięcia. Zauważyłam absurdalna rzecz..gdy zjem słodycze, wydzielanie kwasu ustaje, a ja nie czuję tego okropnego pieczenia..dlaczego tak się dzieje?
KOBIETA, 26 LAT 6 miesięcy temu

Wymaga Pani rewizji jadłospisu: proszę zwrócić uwagę na to, które grupy pokarmów nasilają dolegliwości (np. zbożowe, mleczne czy roślinne). Eliminacja nietolerowanego pożywienia będzie skuteczną formą leczenia. Jednocześnie powinna Pani wykonać gastroskopię i test w kierunku zakażenia H. Pylori. Do czasu uzyskania wyników diagnostyki może Pani stosować leki dostępne w aptece bez recepty (np. pantoprazol)