Co zrobić, by wyjść ze złego stanu psychicznego?

czuje się źle , nie chce mi sie wstać z łóżka , nie mogę sie na niczym skupić. Tydzien temu piłem alkohol , bardzo często mam tak po alkoholu ,ale także doznałem porażki życiowej tym tygodniu. Co moge zrobić aby poczuć się chociaż trochę lepiej ?

Jadwiga Broniś Psycholog, Kielce

Witam. Jeśli po picie alkoholu jeszcze po tygodniu źle się czujesz i jesteś przygnębiony to może wskazywać na początek uzależnienia od alkoholu.Znasz sposób aby poczuć się lepiej- to wypicie kolejnego drinka, piwa itp. - to wskazuje na uzależnienie. Alkohol zawsze podnosi nastrój - na początku picia, a potem jest coraz gorzej i najgorzej gdy odstawiasz alkohol- zachęcam aby zgłosić się do Ośrodka, lub Poradni Terapii Uzależnień w swoim mieście lub w mieście obok, albo poszukać grupy Anonimowych Alkoholików, posłuchać co powiedzą i podjąć dalsze decyzje. Jadwiga Broniś- Psychoterapeuta Uzaleźnień.

 Jadwiga BroniĹ

Witam
proszę zgłosić się do Poradni Leczenia i Terapii Uzależnień, uzyska tam Pan pomoc psychiatryczno - psychologiczną