Co zrobić, żeby wysmuklić łydki?

Dzień dobry! Od kilku miesięcy rozpoczęłam odchudzanie z głową. Tzn. zrezygnowałam ze słodyczy, podjadania, alkoholu. Połączyłam to z ćwiczeniami (fitness, aqua aerobik, aqua zumba). Zawsze miałam bardzo szczupłe łydki i nogi, chciałam zrzucić nadmiar "siebie" od bioder w górę, no i udaje się gubić kilogramy i rozmiary. Tylko moje łydki... od biegania w wodzie zrobiły się dużo szersze! Co zrobić, żeby je wysmuklić poza rozciąganiem? Pozdrawiam serdecznie

Witam,
wydaje mi się, że problem tkwi w masie mięśniowej, więc jeśli chce Pani wysmuklić łydki, to należałoby zmniejszyć intensywność ćwiczeń na nogi jednocześnie dalej rozciągając łydki. Można się też wspomagać masażami. Czasami zwiększony obwód łydek świadczy o zastojach żylno-limfatycznych. Aby mieć pewność co najlepiej Pani pomoże proponuję udać się do fizjoterapeuty, bądź dobrego trenera fitness, który doradzi co i jak.

Pozdrawiam