Codzienne ataki nerwicy u 40-latki

Witam,Mam 40 lat od ponad 3 miesięcy powróciła do mnie nerwica ze wszystkimi objawami możliwymi,do tego stopnia,ze jak wstaje rano to już zaczyna się od odruchów wymiotnych, szybkie bicie serca, tętno przyspieszone i tak wychodzę do pracy, i tutaj się zaczyna, od rana już jestem roztrzęsiona,skaczą mi ręce,praktycznie cale ciało,kręci mi się w głowie, chc uciekać stamtąd a nie mogę,brałam ZomirenSR,teraz biorę Afoban,dziś rodzinna przepisała mi Cital20 na dzień,czy to pomoże na moje objawy?Moni

Witam. Zachęcam do podjecia psychoterapii, pomoże Pani obniżyć napięcie i znaleźć przyczynę choroby, połączona z lekoterapii jest skuteczną metodą, dająca długotrwałe efekty. Pozdrawiam

Dzień dobry, po pierwsze zachęcam do kontaktu z psychologiem w celu postawienia pełnej diagnozy oraz z lekarzem psychiatrą aby przepisał odpowiednie leki. Nie wiem jakie są przyczyny pani stanu, przyjrzy się temu specjalista i zaleci dalsze kroki postępowania. W przypadku nerwicy będzie to podjęcie psychoterapii. Pozdrawiam.

Z tego, co pani pisze objawy utrudniają codzienne funkcjonowanie. Pop pierwsze warto skorzystać z leków przepisanych przez lekarza, ewentualnie skonsultować to z psychiatrą. Po drugie, zachęcam do podjęcia psychoterapii, podczas której będzie pani mogła bliżej przyjrzeć się źródłom swoich objawów. Powodzenia!
Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/

Przyjmowanie leków nie daje trwałych rezultatów i rzeczywiście mogą pojawiać się nawroty. Jedynie podjęcie psychoterapii i przepracowanie dogłębne problemu daje efekty na długi czas. Polecam przede wszystkim terapię poznawczo-behawioralną, która bardzo dobrze "radzi sobie" w wypadku zaburzeń lękowych. Pozdrawiam.