Ćwiczenia na redukcję nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej

Jak należy ćwiczyć, żeby pozbyć się nadmiaru skóry i zredukować tkankę tłuszczową? Wystarczą ćwiczenia aerobowe, czy trzeba dodać trening obwodowy (siłowy)? Jak tak, to w jakich proporcjach? Jakie obciążenie?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Nadmiaru skóry trudno się będzie pozbyć zwłaszcza w dojrzałym wieku ( można rozwazyć operację kosmetyczną fałdów brzusznych). Do redukcji tkanki tłuszczowej zalecane są ćwiczenia areobowe - reszta pytania powinna być zadana w dziale fitness.

Witam serdecznie,

Trening cardio, interwałowy z pewnością przyspieszy spalanie tkanki tłuszczowej. Zalecam również trening siłowy, ponieważ spala on kalorie nie tylko w czasie trwania ćwiczeń ale jeszcze długo po nich. Mieszanie treningów siłowych i cardio zapewnią panu lepsze wyniki. Co do obciążenia i ilości serii czy powtórzeń to najlepiej skonsultować z trenerem. Nadmiaru skóry ciężko się pozbyć, jednak ujędrni Pan ciało i będzie Pan wyglądał korzystniej. Usuniecie nadmiaru skóry jest możliwe w wyniku zbiegów medycyny estetycznej.
Musi również Pan Pamiętać o właściwej diecie, która stanowi 70% sukcesu w dążeniu do celu. Musi być ona odpowiednio zbilansowana i dostosowana do Pana zapotrzebowania kcal/dzień.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu lub zapraszam na konsultację
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk