Czerwona krosta na penisie - jak ją wyleczyć?

witam, od jakiegoś czasu zauważyłem problem. Po zsunięciu napletka jest widoczna krosta z czerwonym pierścieniem, z której wydobywa się niewielka ilość białej, gęstej substancji. Powiększa się to, swędzi i zaczyna pobolewać podczas ucisku lub zsuwania napletka. Przemywam to wodą 2 razy dziennie i bez rezultatu. Co to jest i jak temu zapobiec? Zaczyna mnie to dręczyć i boję się uprawiania seksu, by nie zarazić innej osoby. Trwa to już 3 tygodnie i jestem bezradny. Proszę o pomoc w miarę możliwości i ewentualnie o środek zapobiegawczy i pomocny w zwalczeni tego. Z całym szacunkiem. Czekam na poradę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisana zmiana może sugerować infekcję bakteryjną bądź wirusową.
Warto zwrócić uwagę na charakterystyczne cechy tejże zmiany, np. twardość, owrzodzenie, obecność pęcherzyka, powiększenie regionalnych węzłów chłonnych.
Nie można ustalić jednoznacznej przyczyny bez dokładnego wywiadu (także dotyczącego kontaktów seksualnych) badania dermatologicznego i ewentualnych badań dodatkowych.
Jeśli w ostatnim czasie lub przed pojawieniem się zmian były utrzymywane kontakty seksualne to w zależności od rodzaju diagnozy dermatologa konieczne może być także poinformowanie partnerki o problemie  i leczenie obojga partnerów.

Zachęcam do wizyty u dermatologa, dopiero po rozpoznaniu choroby można wdrożyć skuteczne leczenie.

Redakcja abcZdrowie.pl