Plamienie podczas przyjmowania tabletek placebo

witam, biorę tabletki antykoncepcyjne od ok.2 lat przy początku tabletek placebo z blistra pojawiło się brązowo czerwone plamienie i typowe bóle jak przy miesiączce. ten stan utrzymuje sie juz 3/4 dzien bez obfitego okresu który wystepował normalnie zawsze w okresie tabletek placebo. test ciążowy dziś wykonany był ujemny czy mimo to mogę być w ciąży. proszę o pomoc

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

jeśli test wyszedł ujemny 14 dni po stosunku to znaczy, że nie jest Pani w ciąży na ok 97%. Jeśli przy kolejnym blistrze sytuacja się powtórzy proszę zgłosić się do ginekologa. Możliwe, że konieczna będzie zmiana środka.

Pozdrawiam.