Częsty kaszel i katar u 4-latka

Mam 4 letniego synka i bardzo czesto dokucza mu kaszel i katar potrafi nawet dwa razy w miesiącu tak zachorować ze kaszel aż go dusi czy to możliwe aby to byla alergia a kaszle tylko w okresie jesiennym i teraz proszę o odpowiedz

Witam. Opisane objawy jak najbardziej mogą być wynikiem reakcji alergicznej powodującej nadwrażliwość oskrzeli. Proszę zgłosić się do pediatry który przeprowadzi bezpośrednie badanie dziecka.

Najlepiej skonsultować dziecko z pulmonologiem albo alergologiem celem wykluczenia alergii. Nie pisze Paniczy chodzi i od kiedy do przedszkola,po wykluczeniu alergii można rozważyć preparaty podnoszące odporność. Pozdrawiam