Czy 1,5 litra wody dziennie można zastąpić innymi napojami?

Trzeba wypijać około 1,5 litra wody dziennie. Czy tylko musi być to woda?Wypijam ponad 2 litry dziennie,ale jest to woda,herbata,zupy i soki domowej roboty.Czy to wystarcza?

Dzień dobry,
Woda jest najlepszym źródłem płynów dla naszego organizmu.
Zapotrzebowanie na wodę jest bardzo indywidualne, norma kardiologiczna wynosi 30ml/kg m.c, przy czym należy pamiętać,że ilość wody należy zwiększać po 1 szklance na dzień.
Większość herbat ma działanie odwadniające, zachęcam do pokrywania normy na wodę właśnie poprzez picie wody.
Pozdrawiam serdecznie,
Paula Łysakowska
Zdrowie na Talerzu. Poradnia Dietetyczna