Czy biopsja kosmówki daje 100 pewności?

JESTEM W 14 TYG CIAZY, W 12 TYGODNIU NA SKANIE PRZEZIERNOSC KARKOWA WYNOSILA 7MM,ZROBILAM BIOPSJE KOSMOWKI I CHCIALSM ZAPYTAC CZY WYNIK TEGO PADANIA DAJE 99.9% POPRAWNEJ ODPOWIEDZI CZY MOZE NASTAPIC POMYLKA,MAM NA MYSLI CZY ISTNIEJE MOZLIWOSC ZE LEKARZ POBRAL PROBKE MOJEGO DNA A NIE DZIECKA,DODAM ZE BADANIE WSKAZALO ZE W BRZUCHU JEST DZIEWCZYNKA,CZY DODATKOWO POWINNAM ZROBIC AMINOPUNKCJE CZY BSZOWAC NA WYNIKU BIOOSJI KKOSMOWKI?

Lek. Michał Lenard

Jeżeli została wykonana biopsja kosmówki, to nie należy wykonywać dodatkowo amniopunkcji, czy innych badań inwazyjnych. Należy oprzeć się na wyniku biopsji kosmówki. Pozdrawiam!