Czy cysty wrastają się w nerki?

Witajcie, moj Tata (lat 49) ma cystę na swojej nerce, która z USG wyglądała na to ze nie rośnie i nie jest groźna, jest wielkości większego jabłka, tata poszedł na Scan 3D (czy coś w tym stylu) i okazało się ze ta cysta wrosła w nerki, I teraz trzeba usunąć cała nerkę, lekarz powiedział Że ta cesta Może być rakiem. Czy Cysty wrastają Się w nerki? Lub stają się nowotworem?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie po usunięciu nerki dopiero wtedy będzie można określić charakter zmiany