Czy czopki w ciąży są bezpieczne?

Witam, jutro zaczynam 12 tydzien w ciazy, zauwazylam u siebie duza ilosc wydzieliny, ktora raz na jakis czas na lekko zielonkawy kolor. Mieszkam w UK i bylam dzis u lekarza, ktory przepisal mi canesten (czopki 500mg i krem) czy jest to dla mnie i dla dziecka bezpieczne? Dziekuje za odpowiedz, pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Lek ten ma kategorie B lecz sadze ze nalezy stosować wg lekarza badającego