Czy cztery dawki Forcid osłabiły antykoncepcję hormonalną?

Witam, Przez błąd lekarza dostałam antybiotyk Forcid 1000,wzięłam go przez dwa dni i dzisiaj odstawiłam po 4 wziętych tabletkach. Jestem tez obecnie na 3 tabletce antykoncepcyjnej Elin. Starałam sie robic przerwy Ok 2 godz miedzy antybiotykiem a tabl anty,brałam leki osłonowe. Czy po tych 4 dawkach forcidu skuteczność amtykoncepcji jest osłabiona? Jak tak to na jak długo?

Lek. Katarzyna Szymczak

Skuteczność antykoncepcji może być zaburzona, sugeruję przez około tydzień dodatkowo się zabezpieczać.
Pozdrawiam