Czy guz w piersi u mojej dziewczyny to coś poważnego?

Moja dziewczyna ma problem. Boję się, że ma guza w piersi. Jedna jej pierś jest większa, a druga mniejsza. U góry bliżej sutka wyczuwa coś krostowatego i twardego... Ma prawie 16 lat. Mówi również, że czasami ją rwie. Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

Pozdrawiam.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Na podstawie powyższego opis nie można stwierdzić dokładnie na czym polega problem, ale niewykluczone, że może to być guz w obrębie piersi. Piersi zawsze należy badać w czasie cyklu po krwawieniu miesięcznym. Konieczne będzie obiektywne zbadanie piersi przez lekarza.

Proponuję, żeby Twoja dziewczyna zgłosiła się do lekarza pierwszego kontaktu jak najszybciej (ale nie w czasie okresu) w celu zbadania i zlecenia ewentualnej dalszej diagnostyki.

Redakcja abcZdrowie.pl