Czy jest to zmiana, którą trzeba usunąć?

W BADANIU tonografem wyszła mi (cytuje: dobrze odgraniczona owalna zmiana 18.5 mm w zachyłku zębodołowym lewej zatoki szczękowej polip? Torbiel) koniec cytatu. Jaki będą prawdopodobne rozwiązania tego? Czy jest to zmiana która trzeba usunąć szpitalnie ?
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 6 miesięcy temu

Taka zmiana najczęściej pochodzi od zęba który wymaga leczenie endodontyczncgo lub już miał takie leczenie ale nie zostało zrobione prawidłowo. Po leczeniu endodontycznym pod mikroskopem na jednej wizycie jest duża szansa że zmiana cofnie się sama. Trzeba kontrolować na TK.