Czy jestem w ciąży przy takim wyniku testu?

Witam robilam test ciążowy bardzo czuły elektroniczny 4 dni przed miesiączka i wyszedl pozytywny potem zrobilam kolejny w dzień planowanej miesiączki i był negatywny ale miesiączki nadal brak czy to ciąż a czy nie ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w sytuacji, gdy wykonała Pani 2 testy ciążowe i dają one rozbieżne wyniki, to warto pomyśleć o wykonaniu badania b- HCG z krwi w laboratorium. Pierwszy test ciążowy zrobiła Pani na kilka dni przed planowanym terminem miesiączki natomiast kolejny już po. Wydaje się, że ten drugi powinien być bardziej wiarygodny. Niemniej jednak nie dostała Pani krwawienia. Z tego też względu trzeba zweryfikować ten stan badaniem w laboratorium. Jeśli będzie Pani w ciąży, to wynik badania poziomu b-HCG na pewno to potwierdzi. Wówczas trzeba także podjąć kontakt z lekarzem ginekologiem, aby wykonać USG. Dlatego też w zależności od tego, co pokaże wynik badania laboratoryjnego, zachęcamy do podjęcia odpowiednich kroków. Możliwe jest, że miesiączka jednak się pojawi, co również nie wyklucza wczesnej ciąży. Wiele kobiet jeszcze po zapłodnieniu dostaje miesiączkę przez jeden lub dwa cykle. Z tego też względu tak ważna jest weryfikacja tej sytuacji badaniem laboratoryjnym. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy

https://zdrowie.parenting.pl/zatrzymanie-miesiaczki

https://portal.abczdrowie.pl/nieregularny-okres-przyczyny-zaburzenia-cyklu-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.