Czy mogę mimo negatywnego testu być w ciąży?

Mam 22 lata. Staramy się z partnerem o dziecko. Cykle mam 28 dniowe, współżyliśmy 12, 14 i 17 dnia cyklu. Okres spóźnia mi się 4 dzień. Niestety - testy ciążowe z moczu negatywne :( Czy to jednak może być ciąża? Na BetabHCG z krwi mam zamiar wybrać się w przyszłym tygodniu, jeżeli okres do tego czasu się nie pojawi

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

z relacji zawartej w treści pytania wynika, że staracie się Państwo o ciążę. Miesiączkuje Pani regularnie oraz współżyje w czasie owulacji. Na ten moment okres spóźnia się już kilka dni, co mogłoby sugerować ciążę. Niemniej jednak testy apteczne są negatywne. Dlatego też należy faktycznie zastanowić się nad wykonaniem badania b-HCG w laboratorium. Wydaje się, że to badanie mogłaby Pani wykonać już, ponieważ jest ono dużo bardziej czułe niż test apteczny. Może Pani także jeszcze ze spokojem poczekać te kilka dni do tygodnia z wykonaniem badań. Wówczas badania zarówno laboratoryjne, czy wykonane testy ciążowe dadzą bardziej pewny wynik.

Na ten moment powinna Pani zachować normalną aktywność, zadbać o sen, zdrowe odżywianie, czy suplementację dla kobiet starających się o ciążę. Dodatkowo warto unikać używek, aby nie stwarzać niepotrzebnych zagrożeń dla zarodka, który być może właśnie się zagnieżdża. Jako, że do zapłodnienia mogło dojść w różnych momentach cyklu to nie jest wykluczone że teraz dopiero zachodzi implantacja. Zachęcamy zatem do spokojnego wyczekiwania dalszego rozwoju sytuacji i wykonania badań odpowiednio później. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo dobrego samopoczucia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zagniezdzenie-zarodka

https://portal.abczdrowie.pl/zygota-zaplodnienie-implantacja-i-zarodek

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.