Czy martwić się tym wynikiem d-dimerów u męża?

Mój mąż jest 3 tygodnie po zabiegu wszczepienia bajpassow wynik d-dimerow 2970 czy należy się martwić

Sam wynik nic nie mówi, konieczna korelacja z obrazem klinicznym - z jakiego powodu było wykonane badanie? Poza tym D-dimery po tak dużej operacji mogą jeszcze być podwyższone. Proszę z wynikiem zgłosić się do lekarza.