Czy mogę być w ciąży gdy okres opóźnia się 3 dni?

Witam. Okres spóźnia mi się 3 dzień (powinien być 22 maja). Kochałam się z chłopakiem 28 kwietnia oraz 21 maja. Dni płodne przypadły mi na 4-9 maja, wystąpiło wtedy krwawienie. Czy to może być ciąża? Są powody do obaw? Dlaczego okres mi się spóźnia?
KOBIETA, 18 LAT 11 miesięcy temu

Takie prawdopodobieństwo zawsze istnieje, jednak najczęściej opóźnienie menstruacji wynika ze zmian hormonalnych wynikających z czynników środowiskowych (stres, infekcje itd.). To Pani wie, jaką formę antykoncepcji zastosowano i na tej podstawie można zwykle oszacować prawdopodobieństwo zapłodnienia.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opóźnienie okresu może być spowodowane wieloma różnymi czynnikami, w tym stresem, zmianami hormonalnymi, zmianami w diecie, chorobami lub infekcjami, a także ciążą.

Szanse na ciążę zawsze istnieją, ze względu na to, że doszło do stosunku. Są one oczywiście o wiele mniejsze, jeśli współżycie odbyło się z użyciem antykoncepcji. Jeśli nie, zalecamy wykonanie testu ciążowego, a w sytuacji negatywnego wyniku, przyczyny opóźnienia miesiączki, mogą być takie, jak wskazano wcześniej. W przypadku, gdyby cykl miesiączkowy stał się nieregularny, zalecamy konsultację ginekologiczną.

Więcej informacji na temat testu znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.