Czy mogę być w ciąży po seksie przerywanym bez zabezpieczenia w dni płodne?

Witam.
20.12 powinnam mieć menstruację, jednak nie ma żadnych oznak krwawienia. 4.12 uprawiałam seks bez zabezpieczenia, był to stosunek przerwany. Do tej pory mój cykl był jak zegarek. 23.12 zrobiłam test ciążowy płytkowy - wynik negatywny. Wczoraj cały dzień miałam zgagę, dziś jest mi niedobrze, bolą mnie piersi, kuje podbrzusze. Bardzo to przeżywam dlatego zdarzyło mi się wziąć tabletkę uspokajająca oraz napić się alkoholu. Kończę drugie opakowanie **** (lek rozkurczowy). Czy mogę być w ciąży? Przyznam, że siada mi już psychika.
Z niecierpliwością czekam na odpowiedź.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Twoje objawy mogą sugerować zbliżającą się miesiączkę. Ciąża nie jest jednak całkiem wykluczona. Radzę powtórzyć test już teraz, najlepiej z moczu porannego (po takim czasie, wynik będzie już całkiem wiarygodny). Przyjęty lek nasenny nie powinien mieć negatywnego wpływu na ewentualną ciążę, ale póki kolejny test jej nie wykluczy, proszę nie przyjmować już tego typu preparatów. Jednorazowe spożycie alkoholu również nie powinno zaszkodzić zarodkowi.
Pozdrawiam serdecznie!