Czy mogę być w ciąży po stosunku bez zabezpieczenia?

Witam. 13.03.2010 roku kochałam się z moim chłopakiem bez zabezpieczenia... co prawda nie doszło do wytrysku, ale martwię się, ponieważ spóźnia mi się miesiączka... powinna być dziś (15.03)... wcześniej miałam objawy, czułam, że miesiączka się z zbliża, lecz po stosunku objawy przeszły. Więc, czy mogę być w ciąży??? Proszę o odpowiedź. Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Istnieje wiele czynników mogących spowodować opóźnienie miesiączki, między innymi stres, przeziębienie, gorączka, odchudzanie... Ponieważ odczuwała Pani dolegliwości poprzedzające krwawienie, miesiączka powinna niedługo wystąpić.

Ponieważ stosunek miał miejsce w okresie teoretycznie niepłodnym i nie doszło do wytrysku, prawdopodobieństwo ciąży jest znikome, jednak nie można go całkowicie wykluczyć.

Miesiączka najprawdopodobniej pojawi się w przeciągu kilku dni. Gdyby tak się jednak nie stało, należy przeprowadzić test ciążowy 14 dni po stosunku.