Czy mogę mieć właśnie plamienie implantacyjne?

Dzień dobry, staramy się o ciążę, pierwszą ciążę straciliśm w styczniu tego roku, więc bardzo nerwowo i obsesyjnie trochę podchodzę do tematu drugiej ciąży, bo bardzo jej chcę. - dla "resetu" organizmu ginekolog w maju przepisał mi tabletki Vibin Mini i powiedział żeby zaraz po tym okresie "z odstawienia tabletek" możemy się starać o ciążę (że niby wtedy też szybciej jest zająć w ciążę) I TERAZ jestem 6 dni przed okresem i dostałam plamienia takiego jakby różowego czasem bardziej lekki brąz widać, jest ono głównie podczas podcierania się, a na podpasce po paru godzinach wciąż dalej 1 plamka... Brzuch mnie minimalnie pobolewa i jajnik prawy. - czy to może być plamienie implantacyjne?? W poprzedniej ciąży miałam plamienie implantacyjne ale było ono na 2-3 dni przed okresem , a nie na 6dni jak jest teraz.. -Co po stracie poprzedniej wyczekanej ciąży mnie stresuje... Proszę o w miarę szybka odpowiedz. - Co mam zrobić? Teraz jest sobota i niedziela, to lekarze odpadają chyba :/ kiedy mogę zrobić test ciążowy z krwi by to sprawdzić ? Pozdrawiam.

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

rozumiem, że plamienie pojawiło się podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej, jaką są tabletki antykoncepcyjne Vibin Mini.

Jeśli tak, to plamienie może być jednym ze skutków ubocznych tej formy antykoncepcji i nie zawsze świadczą one o ciąży. Takie plamienia mogą pojawiać się w trakcie całego cyklu – zwłaszcza, jeśli jest to pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych.

Ryzyko zajścia w ciążę podczas przyjmowania tabletek jest naprawdę niewielkie. Ta forma antykoncepcji cechuje się bowiem wysoką skutecznością. Po odstawieniu tabletek można zajść w ciążę w momencie powrotu owulacji. To kiedy ono nastąpi jest kwestią indywidualną.

Jeśli zaś chodzi o możliwość wykonania testu ciążowego z krwi, to najlepiej wykonać go po 10-14 dniach od zbliżenia.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-przy-tabletkach-bonadea,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-przy-tabletkach-ovulastan.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.