Czy mogłam zajść w ciążę mimo zastosowania antykoncepcji awaryjnej?

Witam! Chciałam się zapytać, czy mogę być w ciąży? Kochałam się w dniu owulacji, nie doszedł we mnie, tylko na mój brzuch, ale potem wszedł we mnie. Poszłam do lekarza, przepisał mi Esp i po 40 godz. je zażyłam. Nie miałam skutków ubocznych. Po 11 dni od zażycia miałam krwawienie, w tym dniu co miałam mieć okres. Trwało to 4 dni. Minęło 21 dni od stosunku i zrobiłam test, wyszedł negatywny. Mam się obawiać, czy jestem w ciąży?

Witam serdecznie!
Przyjmuje się, iż wiarygodne wyniki testu ciążowego uzyskujemy już 14 dni po zbliżeniu. W Pani przypadku, minęło dni 21 a zatem ciąża jest niezwykle mało prawdopodobna. Dla ostatecznego wykluczenia ciąży może Pani wykonać test z krwi (oznaczenie poziomu betaHCG w surowicy krwi), ale wydaje się to zbędne.
Pozdrawiam