Czy moje odchudzanie to choroba?

Witam, Mam 18lat. Zaczęłam się odchudzać już 2 miesiąc, ważyłam 68 kg i przestałam jeść i jem bardzo mało, zdarza się wymiotować, ćwiczę, kupiłam spalacze tłuszczu, ciagle patrzę na swój brzuch i mierze części swojego ciała palcami. Myśle o wadze ciagle, ważę się kiła razy dziennie a czasem nawet jak dużo wypije boje się stanąć na wagę. Dużo osób mi mówi że schudłam dużo itd i mnie to satysfakcjonuje. Teraz ważę 53kg i dalej sie sobie nie podobam. Brakuje mi 3 kg do niedowagi mam ok.165 wzrostu i chciala bym ważyć jeszcze mniej. Proszę o pomoc. Wiecie co się ze mną dzieje ?…

Szybki i znaczny spadek wagi (15 kg w ciągu dwóch miesięcy to bardzo wyniszczający spadek wagi dla organizmu), samoocena oparta na wyglądzie własnego ciała, chudości, strach przed przytyciem, częste zaabsorbowanie tematem wagi i sylwetki to objawy charakterystyczne dla zaburzeń odżywiania (najprawdopodobniej anoreksji). W przypadku leczenia zaburzeń odżywiania pomocne jest jak najszybsze udanie się z prośbą o pomoc do specjalisty, tj. psychologa, psychoterapeuty lub lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który wskaże pani dalsze kroki w celu uzyskania pomocy.

W pani przypdaku możliwe, że podjęcie psychoterapii będzie konieczne w celu wyleczenia. Zachęcam do niezwłocznej konsultacji z lekarzem lub psychologiem.

Pozdrawiam.