Czy może to zaszkodzić ciąży?

Witam. Jestem w 9-tym tygodniu ciąży i przypadkowo (zły odczyt daty) dodałam do mleka łyżeczkę miodu który był po terminie.. czy może to zaszkodzić ciąży? Proszę o odpowiedz.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

łyżeczka miodu nie powinna mieć żadnego wpływu na Pani czy dziecka stan zdrowia. Co więcej, miód właściwie przechowywany nie wychodzi z terminu użycia nigdy – jedynym zagrożeniem dla niego są patogeny z zewnątrz, czyli bakterie lub pleśń. Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/data-waznosci-produktow-nie-oznacza-ze-nie-mozemy-ich-jesc-niektore-produkty-zachowuja-swiezosc-dlugo-po-jej-uplywie.

Sądzę więc, że nie ma Pani powodu do obaw, zwłaszcza jeśli chodzi o miód. W przypadku innych produktów spożywczych, zwłaszcza mleka i jego przetworów czy mięsa i wędlin – zawsze należy patrzeć na datę przydatności do spożycia.

Zachęcam do lektury również tego materiału: https://zywienie.abczdrowie.pl/jak-czytac-daty-waznosci-na-opakowaniach-produktow-spozywczych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.