Czy możliwe jest niedotlenienie płodu?

11 tc, astma oskrzelowa, od lat leczona bez większych problemow. Na początku ciąży zmiana lekow jedynie na Pulmicort i zaczynaja się schodki. Niby samopoczucie ok ale jednak bez szału, dość szybko się mecze. Lekarz zlecił gazometrie. Wyniki: pCO2: 34,8 mmHg pO2: 66,4 mmHg O2SAT: 93,8 % Reszta w normie. Czy te wyniki są aż tak zle? Czy dziecku grozi niedotlenienie? Jest się czym martwić? Jak interpretować te wyniki ?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Saturacja jest obniżona lecz nie powinno to stanowić zagrożenia dla dziecka. Wskazane jest regularne zażywanie leków na astmę oraz kontrola ultrasonograficzna stanu dziecka.