Czy możliwy jest wzrost wagi bez tycia?

Witam, od kilku tygodni przybieram na wadze, przy wzroście 165cm ważę aktualnie 69kg. Tydzień temu 67 a dwa tyg temu 65kg. Nie zadawała bym pytania gdybym przy tym "zwiększyła swoją objętość" ale niczego takiego nie zauważyłam a to różnica 4 kg, wciąż noszę te same ubrania i tak samo leżą. Czy możliwy jest wzrost wagi bez tycia? Dodam, że mój tryb życia zmienił się tylko o zjadanie większej ilości orzechów. Pozdrawiam.

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

W takiej sytuacji przydałaby się analiza składu ciała, tak aby określić zawartość masy mięśniowej i tkanki tłuszczowej. Masa ciała może wzrastać np. przy wprowadzeniu aktywności fizycznej i zamiany tkanki tłuszczowej w mięśnie, ale trudno coś dokładnie stwierdzić bez analizy jadłospisu, trybu życia i badań.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka