Czy można płukać zatoki przy stanie zapalnym?

"Drobne ,przyścienne zgrubienie błony śluzowej w prawej zatoce klinowej oraz minimalne , przyścienne zgrubienia śluzówki w obu zatokach szczękowych (do 2-3mm grubości ) i w jednej z nadmiernie rozwiniętych komórek sitowych lewych - zmiany o charakterze zapalnym." Czy w związku z takimi zmianami płukanie zatok oraz używanie Dymisty (TK robione po 3 tygodniowej kuracji) powinno zaleczyć ww zmiany? Czy są to poważne zmiany? Proszę o odpowiedź.

Kilkutygodniowy katar i robienie TK zatok to morderstwo. Dostałaś sześciodziesiętnokrotną dawkę promieni roentgena niż jedno zdjęcie płuc. Smacznego. Płukanie zatok to bzdura reklam TV.