Czy można starać się o pracę po usunięciu jelita?

Jestem po usunięciu 80 cm jelita grubego. Usunięcie miało miejsce kilka lat temu. Posiadam ileostomię. Przyczyna usunięcia polipowatość jelita grubego. Ostatnio szukam pracy. Na pewno mam ograniczenie związane z dźwiganiem. Ile można dźiwgac w ogóle z ileostomią (chodzi mi o orientacyjne okreśłenie 10 kg - 15 kg Ja więcej i tak nie dałbym rady) Mam też skrzywienie kręgosłupa (lędżwiowy) Jaka mogę podjąć pracę oprócz biurowej (których jest mało) mam zawód ze szkoły sredniej sprzedawca magazynier. Ostatnio miałem porpozycję za zwykłego sprzedawca w jakiejś sieci sprzedażowej (mam pójść na rozmowę, pytanie czy nawet jak dostąnę prace czy lekarz wyrazi zgodę) Obawiam sie co do tego worka (spożywka) dwa dźwiganie (nie wierzę ze go tam nie ma. Zależy jaki produkty.)

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że powyższa praca może być przeciwwskazana, ew ustalenie konkretnego przybywania na stanowisku gdzie nie będzie dźwigania itp, warto także udać się na kontrolę do chirurga kolorektalnego aby ustalić ew przeciwwsakzania i wydać odpowiednie zaświadczenie.