Czy można stosować antykoncepcję?

Witam. Od dwóch miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Diane-35. Dzisiaj zrobiłam morfologię, próby wątrobowe oraz parametry krzepnięcia. W wynikach niepokoi mnie APTT poniżej normy, minimalnie bo 24.90 sec (norma 25-40) i fibrynogen ponad normą, również minimalnie (4.10 g/l, norma 2-4). Czas protrombinowy 9.90 sec (norma 8-15.60), INR 0.92 (norma 0.71-1.45). Czy powinnam zacząć brać leki rozrzedzające krew? Ponadto, Pani dermatolog przepisała mi Tetralysal 0,3. Czy mogę go przyjmować przy takich parametrach bez obaw o swoje zdrowie? I czy ten lek może wchodzić w interakcje z wyżej wymienionymi tabletkami antykoncepcyjnymi? Pani doktor powiedziała, że taka dawka (0,3) raz dziennie rano (zakładając, że tabletki antykoncepcyjne biorę wieczorem) nie będzie miała wpływu na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Zgłaszano przypadki ciąży lub krwawienia między miesięcznego podczas jednoczesnego stosowania antybiotyków z grupy tetracyklin i doustnych środków antykoncepcyjnych. Dodatkowe metody antykoncepcji najlepiej stosować podczas przyjmowania antybiotyku i przez 7 dni po zaprzestaniu jego stosowania.
Pani wyniki nie stanowią przeciwwskazania do stosowania antykoncepcji.