Czy osoba z podejrzeniem PCO może stosować Metformax 850?

Witam. Mam podejrzenie pco, biorę Syndi i Glucophage 500, 1x ze sniadaniem i 1x z obiadem(nie mam cukrzycy, ani Io). Dzisiaj skończyłam ostatnie opakowanie Glucophage a jestem na wakacjach, czy w tej sytuacji mogę brać Metformax 850? ( siostra ma cukrzyce) Jeżeli tak to w jakich dawkach?

Witam,

W leku glugophage i metformax występuje identyczna substancja czynna jaką jest metformini hydrochloridum. Jeśli dotychczs przyjmowała Pani dawkę Glucophage 500, można wymiennie zażyć metformax 500. Proszę tylko zwrócić uwagę czy nie jest to Glucophage xr ( o przedłużonym działaniu).

Pozdrawiam,
Patrycja Romanowska

Lek. Tomasz Budlewski

jeżeli jest ta sama dawka i ta sama substancja czynna to nie ma problemu, proponuję zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu na miejscu przebywania