Czy po kontakcie spermy z pochwą bez stosunku mogłam zajść w ciążę?

Witam, od dłuższego czasu miałam regularne miesiączki, jednak w tym miesiącu spóźnia mi się już 6 dzień, niecały miesiąc temu uprawiałam seks, zabezpieczeniem była prezerwatywa, a do wytrysku doszło na zewnątrz jednak obawiam się że sperma mogła dostać się na palcach do pochwy..czy jest jakaś szansa że w taki sposób doszło do zapłodnienia? Dodam też, że tydzień po stosunku zaczęłam przyjmować leki dopochwowe flumonizm, czy to one mogą być powodem opóźnienia? cała sytuacja jest bardzo stresująca

Lek. Tomasz Budlewski

Więc tak oczywiście istnieje ryzyko, że doszło do ciąży, ale raczej wydaje się że prawdopodobieństwo jest niskie. Być może infekcja opóźniła wystąpienie krwawienia. Jeżeli w dniu dzisiejszym miesiączka nie wystąpiła proponuję udać się do ginekologa celem potwierdzenia/wykluczenia ciąży.